Biežāk uzdotie jautājumi

BIfree ir nekomerciāls projekts, kuru izveidoja Qlik profesionāļi Baltijas valstīs ar vismaz 18 gadu pieredzi BI nozarē, prezentējot bezmaksas analītikas maziem un vidējiem uzņēmumiem. BIfree ir gatavu un bezmaksas analītiku kopums, kura mērķis ir izglītot uzņēmumus datu lietpratības jomā, vienlaikus nodrošinot patiesu vērtīgas atklāsmes savos datos.

Vienkārši veicot trīs darbības (lejupielādēt, pieslēgt datus, analizēt), tagad ir viegli sākt analizēt datus mazāk nekā 30 minūtēs. Pirmā bezmaksas programma ir paredzēta pārdošanas datu analīzei, taču nākotnē tiks veidotas vairāk analītikas (pirkšana, finanses, mārketings utt.). Reģistrējieties jaunumu saņemšanai, lai būtu informēts pēc iespējas ātrāk.

BIfree ir izveidota visiem datu entuziastiem, biznesa cilvēkiem, visiem BI lietotājiem – gan vadītājiem, gan analītiķiem. Pārdošanas analītika palīdzēs vadītājiem pieņemt lēmumus, pamatojoties uz faktiem, bet ne uz sajūtu un atklāt nozīmīgas atklāsmes.

Standarta un gatavas pārdošanas analītikas ar galvenajiem KPI ir 100% bezmaksas. Nav nepieciešama izstrāde – vienkārši lejupielādējiet, pieslēdziet savus datus un analizējiet. Ja jums ir nepieciešams vairāk funkcionalitātes, pielāgošanas vai informācijas no vairākiem datu avotiem, varat iegādāties BIfree Pro versiju. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu rakstiet mums uz bifree.lv tieši vai uz e-pastu bifree@bifree.lv.

Jūs varat viegli atrast visu informāciju vietnē bifree.lv.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu rakstiet mums uz bifree.lv vai uz e-pastu bifree@bifree.lv.

Pro versijas ir izveidotas lietotājiem, kuriem ir nepieciešama piekļuve caur internetu, pielāgošana, paplašināta drošība, profesionālā uzturēšana un ieviešana. Lūdzu skatīt vairāk salīdzināšanas tabulā.

BIfree analītikas tiek veidotas lokālai lietošanai Qlik Sense Desktop platformā un tās nav piemērotas mērogošanai mākoņa serverī. Šim nolūkam jums ir jāpērk BIfree Pro versijas.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu rakstiet mums uz bifree.lv vai uz e-pastu bifree@bifree.lv.

Lūdzu izmantojiet instalācijas rokasgrāmatu, kuru saņēmāt pa e-pastu pēc tam, kad esat aizpildījis nepieciešamo lejupielādes veidlapu. Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Lūdzu izmantojiet instalācijas rokasgrāmatu, kuru saņēmāt pa e-pastu pēc tam, kad esat aizpildījis nepieciešamo lejupielādes veidlapu. Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Visas tehniskās prasības ir atrodamas šeit.

BIfree analītikas ir izveidotas noteiktām uzskaites (ERP) sistēmām. Lūdzu, izmantojiet instalācijas rokasgrāmatu, kuru saņēmāt pa e-pastu pēc tam, kad esat aizpildījis nepieciešamo lietojumprogrammu lejupielādes veidlapu. Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Katra BIfree analītika ir izveidota, lai atbalstītu tikai vienu uzskaites (ERP) sistēmas datu avotu. No otras puses, Qlik Sense Desktop un Qlik Sense Enterprise var izmantot, lai izstrādātu analītikas, kuras izmanto datus no vairākiem datu avotiem. Piemēram, viena analītika var saturēt datus no Excel faila, SQL datubāzes, failiem, kas atrodas mākoņos, kā arī ietver informāciju no Wikipedia utt.

Izveidojiet OLE DB savienojumu, izmantojot “Data load editor“, norādot servera informāciju un savienojuma datus, kā parādīts instrukcijā, kuru saņēmāt pa e-pastu pēc tam, kad aizpildījāt analītiku lejupielādes veidlapu. Lūdzu, izmantojiet fiksēto savienojuma nosaukumu: BI_FREE_DATA.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Pārliecinieties, ka jums ir ODBC Sybase ASA, kas izveidots jūsu Windows datorā pirms BIfree savienojuma pie jūsu datiem, un pēc tam izmantojiet šo savienojumu, izmantojot “Data load editor“, kā parādīts instrukcijā, kuru saņēmāt pa e-pastu pēc pieteikuma veidlapas aizpildīšanas. Lūdzu, izmantojiet fiksēto savienojuma nosaukumu: BI_FREE_DATA.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Uznstalējiet Axapta BIfree analītikas pakotni un izveidojiet savienojuma parametrus, kā parādīts Axapta instalēšanas instrukcijā, kuru esat saņēmis e-pasta ziņojumā pēc pieteikuma lejupielādes veidlapas aizpildīšanas.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jums ir Axapta 3.0 versija vai jaunāka versija.

Uznstalējiet Horizon BIfree analītikas pakotni un izveidojiet savienojuma parametrus, kā parādīts Horizon instalēšanas instrukcijā, kuru esat saņēmis e-pasta ziņojumā pēc pieteikuma lejupielādes veidlapas aizpildīšanas.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jums ir Visma Horizon 500. versija vai jaunāka versija.

Uznstalējiet Microsoft Dynamic NAV BIfree analītikas pakotni un izveidojiet savienojuma parametrus, kā parādīts Microsoft Dynamic NAV instalēšanas instrukcijā, kuru esat saņēmis e-pasta ziņojumā pēc pieteikuma lejupielādes veidlapas aizpildīšanas.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jums ir Microsoft Dynamic NAV 2013 versija vai jaunāka versija.

Uznstalējiet Rivile-Gama BIfree analītikas pakotni un izveidojiet savienojuma parametrus, kā parādīts Rivile-Gama instalēšanas instrukcijā, kuru esat saņēmis e-pasta ziņojumā pēc pieteikuma lejupielādes veidlapas aizpildīšanas.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jums ir Rivile-Gama 105. versija vai jaunāka versija.

Uznstalējiet iScala BIfree analītikas pakotni un izveidojiet savienojuma parametrus, kā parādīts iScala instalēšanas instrukcijā, kuru esat saņēmis e-pasta ziņojumā pēc pieteikuma lejupielādes veidlapas aizpildīšanas.

Visas rokasgrāmatas ir atrodamas arī sadaļā Kā sākt lapu.

Svarīgi: pārliecinieties, vai jums ir iScala 2.3 versija vai jaunāka versija.

BIfree analītiku pieslēgums ir sagatavots tikai populārākajām uzskaites sistēmām (ERP), kurus izmanto tirgū. Ja jūs nevarat atrast savienotāju pie jums nepieciešamās ERP, lūdzu, sazinieties ar mums bifree@bifree.lv, un mēs apsvērsim tā pievienošanu pie pamata funkcionalitātes.

Kā arī nav ierobežojuma modificēt BIfree analītiku, lai jūs varētu izmantot esošos vai izveidot jaunus savienotājus atbilstoši savām vajadzībām.

Jūs varat izvēlēties BIfree analītikas lapā BIfree analītikas. Šobrīd Pārdošanas analītika ir gatava bezmaksas lejupielādei un lietošanai. Kad citas analītikas tiks realizētas, šeit būs iespēja tos visus redzēt un izvēlēties.

Atvērto datu analītikas tiks pievienotas lapā Citas analītikas.

Reģistrējieties jaunumu saņemšana bifree.lv un saņemiet informāciju par jaunajām analītikām, tikko tās ir pieejamas.

Veicot trīs vienkāršas darbības, kurām nav nepieciešamas īpašas prasmes (lejupielādēt, pievienot savus datus, analizēt), varat sākt analizēt pārdošanas datus mazāk nekā 30 minūtēs, atklāt ieskatus, atbildot uz vispopulārākajiem pārdošanas jautājumiem un saņemot atbildes sekundēs. Jūs varēsiem pieņemt lēmumus vieglāk un ātrāk, nekā agrāk, kad neizmantojāt vadošo BI platformu Qlik Sense, kas darbojas ar patentēto asociatīvo tehnoloģiju.

BIfree analītikas ir atvertā koda (open source) risinājumi un jūs varat brīvi izmantot, kopēt un modificēt.

Jūsu dati tiek droši glabāti vienā Qlik Sense analītikas failā (paplašinājums qvf) kopā ar datu vizualizācijas objektiem.

Visas analītikas atrodas mapē C:\Users\<USER>\Documents\Qlik\Sense\Apps\ un jums ir jāpārliecinās, vai faili ir drošībā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka, kopējot šos failus no viena datora uz otru, varētu būt ļoti ērts veids, kā izplatīt atjauninātus datus un vizualizācijas, bet tas arī palielina iespējamos datu noplūdes riskus.

Qlik Sense analītika ir datne ar paplašinājumu qvf. Šīs datnes atrodas mapē C:\Users\<USER>\Documents\Qlik\Sense\Apps\. Analītiku datnes var kopēt uz citiem datoriem un vienkārši koplietot ar citiem lietotājiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, kopējot šos failus no viena datora uz otru, varētu būt ļoti ērts veids, kā izplatīt atjauninātus datus un vizualizācijas, bet tas arī palielina iespējamos datu noplūdes riskus.

Arī informāciju un datus var saglabāt tieši no Qlik Sense analītikas, tos eksportējot. Pēc noklusējuma jūs varat eksportēt visu darba lapu kā PDF dokumentu vai atsevišķus objektus kā attēlu, PDF vai Excel datni.

BIfree analītikas tiek veidotas uz Qlik Sense Desktop platformas, kuru var izmantot tikai uz Windows datora.

Ja vēlaties piekļūt analītikām mobilajās ierīcēs vai planšetdatoros, jums ir jāizmanto programmatūras Pro vai Pro Enterprise versijas, kas darbojas platformā Qlik Sense Enterprise.

Analītiku izstrādātāji: lūdzu sazinieties ar mums caur bifree.lv vai caur e-pastu bifree@bifree.lv.

Jūs brīvi varat izmantot Qlik Sense Desktop analītiku veidošanai, kā arī BIfree analītiku izmantošanai, kopēšanai un modificēšanai.

Pēc palīdzības varat griezties uz Qlik Community, kā arī jūs varat izmantot visus oficiālos mācību materiālus un dokumentus, kas pieejami no Qlik.

BIfree projekts ir uzsākts ar Pārdošanas analītiku. Nākotnē tiks izveidotas Iepirkumu, Finanšu analītikas un citas. Reģistrējieties jaunumu saņemšanai, lai saņemtu ziņas visātrāk.

Jūs arī varat brīvi izstrādāt savas analītikas ar visiem pieejamiem datu veidiem, kurus vēlaties analizēt. Jūs varat apvienot datus, kas glabājas mākonī, datu bāzēs, lokāli vai vietnēs. Jūs varat apvienot un konsolidēt datus no jūsu ERP, CRM, palīdzības dienesta, laika stacijas un, iespējams, pievienot kaut ko īpašu, kas atrodas jūsu Excel failos, un pievienot papildu informāciju tieši no Wikipedia. Ierobežojums ir tikai jūsu iztēle un datu pieejamība.

Ir pieejamas instrukcijas, kā arī video apmācības, kas palīdzēs jums sākt lietot BIfree analītikas (šeit).

Ja rodas tehniski jautājumi, skatiet Traucējummeklēšanas pamācību.

BIfree ir analītiku versija, kuru atbalsta kopiena. Jūs varat vērsties vispārējai palīdzībai Qlik Community, kā arī jūs varat izmantot visus oficiālos mācību materiālus un dokumentus, kas pieejami no Qlik.

Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu rakstiet mums pa bifree.lv tieši vai pa e-pastu bifree@bifree.lv.

Jaunākai informācijai lūdzam pārbaudīt bifree.lv vai reģistrējieties informaciju saņemšanai.

Visa ar BIfree saistītā apmācība un tehniskā palīdzība ir pieejama, izmantojot dokumentāciju šajā bifree.lv lapā. Bet jūs esat laipni aicināti pievienoties Qlik Sense darbnīcām, vebināriem un semināriem. Šeit jūs iegūsiet daudz praktiskas informācijas.

Oficiālā definīcija to ļoti labi apraksta: pašapkalpošanās biznesa inteliģence (BI) ir pieeja datu analītikai, kas ļauj biznesa lietotājiem piekļūt korporatīvajiem datiem un strādāt ar tiem, pat ja tiem nav padziļinātas zināšanas par statistikas analīzi, BI vai datu ieguvi. Izmantojot pašapkalpošanās rīkus, piemēram, Qlik Sense, nav nepieciešama nekāda pieredze vai iemaņas kodēšanas, programmēšanas, datu zinātnes, analīzes jomā, un to var izmantot bez vai ar ļoti mazu IT atbalstu. Tas nozīmē, ka gandrīz ikviens var izmantot šos BI rīkus, kas rada datu vizualizācijas, pielāgotus pārskatus, uzdod jautājumus un atklāt vērtīgus ieskatus. Qlik ir pasaules līderis pašapkalpošanās biznesa izpētes produktos.